Vos zmaga na 2.stopnji , vodi na OVO Energy Women Tour!

11. junij 2019

Ekipe/kolesarji

Tekmovalka ekipe CCC-Liv Marianne Vos je zmagala na 2. stopnji turneje OVO Energy Women`s Tour v Veliki Britaniji, pri čemer je začela voditi šestdnevno tekmovanje WorldTour. 62,5km faza 2 je pokrivala 25 krogov 2,5 km dolgega kroga pri Kent Cycloparku. Po deževni prvi fazi v ponedeljek, ko je Vos končal peti dan, so tekmovalci v Kentu uživali v suhih in sončnih pogojih. Ekipa CCC-Liv je ...

Tekmovalka ekipe CCC-Liv Marianne Vos je zmagala na 2. stopnji turneje OVO Energy Women`s Tour v Veliki Britaniji, pri čemer je začela voditi šestdnevno tekmovanje WorldTour.

62,5km faza 2 je pokrivala 25 krogov 2,5 km dolgega kroga pri Kent Cycloparku. Po deževni prvi fazi v ponedeljek, ko je Vos končal peti dan, so tekmovalci v Kentu uživali v suhih in sončnih pogojih.

Ekipa CCC-Liv je bila že od začetka agresivna. Ekipa je ustanovila vodjo ekipe za prvi vmesni sprint, ki je dosegla 10 krogov, in Vos je dobila prvo zmago na bonusnih sekundah na svojem kolesu Liv Langma Advanced SL.

Preostanek dirke je bil poudarjen z dvema dodatnima vmesnima sprintoma, ki so sledili bitki za končni sprint. Končni cilj je bil rahel vzpon in ko je Vos spustila v svoj sprint, je nihče ni mogel ujeti. Trikratna svetovna prvakinja v cestnem kolesarstvu je premagala Elizabeth Deignan iz Velike Britanije.

Bonus sekunde na vmesnem sprintu in na cilju je Vos pripeljala vodstvo 9 sekund nad Deignanom v splošni uvrstitvi. Nizozemska jahačica Amy Pieters je trenutno tretja, prav tako 9 sekund nazaj.

Ena oseba, ki bo ponosna na Vosino zadnjo zmago, je njen oče Henk. Za več informacij o Vosovi hvaležnosti za svojega očeta, si oglejte našo nedavno objavo na Instagramu!

OVO Energy Women Tour se nadaljuje v sredo s 3. etapo od Henley-on-Thames do palače Blenheim v Oxfordshireu.