Paterson je zmagala v Xterri v Grčiji!

22. april 2019

Ekipe/kolesarji

Liv Racing športnica Lesley Paterson je osvojila svoj prvi off-road triatlon v nedeljo v Vouliagmeniju v Grčiji. Xterra Grčija je bila druga od 14 dirk na evropski turneji Xterra 2019.Paterson je prispel šest dni pred dirko, da bi se prilagodil razmeram in si opomogel od potovanja. Njena izven sezone je bila dolga; od svetovnega prvenstva Xterra v Mauiju, kjer je osvojila svoj peti...
Liv Racing športnica Lesley Paterson je osvojila svoj prvi off-road triatlon v nedeljo v Vouliagmeniju v Grčiji. Xterra Grčija je bila druga od 14 dirk na evropski turneji Xterra 2019.

Paterson je prispel šest dni pred dirko, da bi se prilagodil razmeram in si opomogel od potovanja. Njena izven sezone je bila dolga; od svetovnega prvenstva Xterra v Mauiju, kjer je osvojila svoj peti naslov svetovnega prvenstva, je minilo skoraj šest mesecev. Oblikovanje na startu Paterson je bil favorit za zmago, vendar to ni nujno za zaupanje, zlasti za prvo dirko v letu.

»Pred začetkom dirke sem bil resnično živčen,« je dejal Paterson. "Prva dirka od vrat je vedno težka!"

Paterson je odšel na plažo po 1500 m (59 milj) plavanja, sedel na tretjem mestu in sledil voditelju čez dve minuti. Na 30km (18.6 milje) kolesarski tečaj na njeni Liv Obsess Advanced, je prišla na delo in se preselila v vodstvo pred koncem prvega kroga. Paterson je ohranjala hitrost nad ohlapnim, skalnatim in tehničnim terenom v drugem krogu, da bi se držala vodilne, vendar je štirikratna zmagovalka na dirki Xterra Grčija Helena Erbenova začela zapirati vrzel z najhitrejšim kolesom. Od T2 in vstopa na progo, je Paterson zmagal z najhitrejšim časom med pro ženskami.

Paterson zdaj preusmerja svojo pozornost na svetovno prvenstvo v triatlonu ITU v Pontevedri v Španiji, ki bo potekalo v torek, 30. aprila.