Drugo mesto za Sandro Walter na kanadskem pokalu!

24. junij 2019

Ekipe/kolesarji

Po vrnitvi s prvih dveh tekmovanj svetovnega pokala v Evropi, je Liv Racing športnica Sandra Walter svoje treninge spreminjala med tekmovanjem v kanadskih serijah. Walter je v soboto osvojila drugo mesto v dirki gorskih kolesarjev v Cupu in BC Cupu v Blackcombu pri Whistlerju, BC, Kanada. Ženski elitni razred se je uvrstil med najbolje uvrščene kanadske kolesarje in eno ameriš...

Po vrnitvi s prvih dveh tekmovanj svetovnega pokala v Evropi, je Liv Racing športnica Sandra Walter svoje treninge spreminjala med tekmovanjem v kanadskih serijah. Walter je v soboto osvojila drugo mesto v dirki gorskih kolesarjev v Cupu in BC Cupu v Blackcombu pri Whistlerju, BC, Kanada. Ženski elitni razred se je uvrstil med najbolje uvrščene kanadske kolesarje in eno ameriško športnico. Ob zvoku startne pištole je Walter prevzela luknjo in zapovedala prvi del dirke. Po dveh kilometrih dirkanja se je Catherine Pendrel premaknila in ostala vodilna za preostale štiri kroge. Walter se je še naprej borila z ameriško tekmovalko Savilio Blunk, dokler se ni uspela distancirati na eni izmed številnih vzponov, ki so se končali na drugem. V dobrih eni uri in pol dirkanja so vrhunske elitne ženske dirkale 15 milj s 3575 ft plezanjem. »Z ostro konkurenco sem se veselila, da sem zavzela drugo mesto,« je dejala Walter. "Bila je težka bitka in resnično sem zadovoljna s tem, kako sem lahko obdržala pritisk in zmanjšala vrzel od vodil, hkrati pa sem razširila svojo prednost pred mojimi sledilci." Medtem ko je bil doma v Britanski Kolumbiji med svetovnimi pokali, je Walter prav tako tekmovala na dirkališču Sp'akw'us, dvodnevni XC izziv v Squamishu 15. in 16. junija. Prvo mesto je osvojila 1. dan (50km), 2. dan (35km) in dvodnevna etapna dirka. »Te dirke so bile del mojega treninga med sezono med svetovnimi pokali. Bila sem vesela, da me obkrožajo nekateri moji najljubši ljudje in prijatelji za usposabljanje, in da sem potopljena v sceno za množične dirke tako zabavna in energična. Spominja me na to, zakaj tako ljubim dirkanje, «je dejala Walter. Walter se ponovno odpravi naslednji teden v Evropo na naslednji dirki svetovnega pokala v Andori in Franciji.