CCC-Liv Riderke na stopničkah na Nationals!

1. julij 2019

Ekipe/kolesarji

Na dirkah na Nizozemskem in Poljskem so na dirki zmagali tekmovalci CCC-Liv, pri čemer je Agnieszka Skalniak osvojila najvišje priznanje na poljski cestni dirki U23. Tudi domače medalje so osvojile Marianne Vos s srebrno na dirki Nizozemske National Road, Marta Lach s srebrno v poljski cestni dirki U23, in Skalniak z drugo medaljo - drugo v U23 TT.
Tekmovanja državnega prvenstva so potekala čez vikend po vsem svetu, toda na Nizozemskem in Poljskem so lahko tekmovalke CCC-Liv stopile na stopničke z Langma Advanced SL. Marianne Vos je bila blizu druge dirke v Nizozemskem državnem prvenstvu. Na Poljskem je Agnieszka Skalniak osvojila srebro in zlato v času preizkusa U23 (četrta v eliti) in cestni dirki (drugi v eliti), medtem ko je igralec ekipe Marta Lach v kategoriji U23 osvojila drugo mesto in tretja v eliti na poljski nacionalni dirki .

CCC-Liv je šel na dirko dirke na Nizozemsko državno prvenstvo v soboto s popolno ekipo in dobrim načrtom za zgodnje odmore in konkurenco. Na koncu dirke sta bila Vos in Evy Kuijpers v vodilni skupini za CCC-Liv. Z Vosom, ki se je odlikovala v težkih pogojih, se je umestila za manjši sprintni finiš. Z malo večjo močjo v rezervoarju je Lorena Wiebes prva prečkala cilj.

»Z drugim mestom lahko živimo z vedenjem, da smo bili premagani na podlagi naših zaslug,« je dejal športni direktor CCC-Liv Jeroen Blijlevens. »Kot ekipa smo naredili vse, kar smo lahko, in dobro smo tekmovali. Vsi krediti Wiebes-u, ki je bil le malo močnejši. "

Po njenem eksplozivnem nastopu v poskusnem času poljskega državnega prvenstva v petek, ki jo je pustila le šest sekund pred zmago U23, je bil Skalniak motivirana za nedeljsko dirko v Grunwaldu Ostróda. Obe Skalniak in Lach sta se v 122 km dirki agresivno vozili, da bi se uvrstila v uspešno ubežbo dvanajstih vodilnih kolesarjev. Po Lachovem zadnjem poskusu vlomilca je skupina dvanaestic skupaj prišla do ciljne črte. Ko se je sprint zlomil, se je Skalniak pomaknila naprej z Lachom za petami. Če bi prečkali drugo in tretjo ciljno črto, sta obe ekipi CCC-Liv igrali 1-2 v kategoriji U23.

"Bilo je veliko napadov, bila je zelo živčna rasa," je dejala Skalniak. »Marta in jaz sva poskušala igrati igro skupaj. Sprint sem osvojila z ozkim robom. Zelo sem ponosen na ta dosežek. "

Z dokončanjem Nationals, bo CCC-Liv potovanje v Italijo ta teden za začetek Giro Rosa, ki se začne v petek, 5. julija.