Lissom CS 2 (2018) - Liv Cycling | Romania

Select your location

Choose your category

Choose your category

Choose your category

New

Lissom CS 2

2018

Share

CuloriDark Gray/ Chrome
CadruALUXX SL-Grade Aluminum
FurcaAdvanced-Grade Composite, ALUXX OverDrive Steerer
SocN/A
GhidonGiant Connect XC FlatBar, 31.8
PipaGiant Connect, ± 8 °, 31.8
Tija saGiant D-Fuse, Alloy
SaContact Comfort (Neutral)
PedaleN/A
Manete schimbatorShimano Nexus
Schimbator fataN/A
Schimbator spateN/A
FraneShimano M315 (160/160)
PinioaneShimano CS-S500, 20t
LantCN-HG71
AngrenajFSA CK-316BT, 40t
Bottom BracketShimano -RS500 Threaded
JanteGiant SR-2 Disc
ButuciFront Hub DH-3D32(32 Holes) Rear Hub Nexus hub(32 Holes)
SpiteStainless 14G
AnvelopeCrossCut Metro 2 Tubeless Tire, 700x32C
LightingLumotec LYT B N Plus, Busch&Müller Customized Rear Light with Z-Mark Reflector
CarrierMassLoad Customized Smart Mounting Rack with Giant Logo adaptor
Fender/ChainguardFront: Sunnywheel Al Fender (FA-513-43E1) with Black Stay, FV-515 Stay , MSB with Giant Logo Rear: Sunnywheel Al Fender (FA-513-43E1) with Structure Ribs
GreutateCat cantareste bicicleta? Este o intrebare uzuala si indreptatita. Adevarul este ca nu exista un standard al industriei care sa reglementeze aceasta masurare, si asta duce la multe confuzii. Variatiile au drept cauza marimile si materialul cadrului, finisajele si echiparile. Cum tendinta este spre o greutate mai redusa, fiecare astfel de detaliu conteaza. GIANT considera ca singura cale prin care poti fi sigur 100% de greutatea unei biciclete este de a solicita cantarirea ei la magazin.

Sizing Guide and Geometry

Sizing to be used as a reference only. Please check with a local authorized Liv or Giant dealer to determine the correct size.
Available sizes may vary from country to country.

  SML
ASeat Tube Length (mm) (inch)46018,149019,352020,5
BSeat Tube Angle (degrees)73,0°73,0°72,5°
CTop Tube Length (mm) (inch)55021,757522,659523,4
DHead Tube Length (mm) (inch)1656,51656,51857,3
EHead Tube Angle (degrees)70,0°70,0°70,0°
FFork Rake (mm) (inch)451,8451,8451,8
GTrail (mm) (inch)783,1783,1783,1
HWheelbase (mm) (inch)104941,3107642,4109143
IChain Stay Length (mm) (inch)45017,745017,745017,7
JBottom Bracket Drop (mm) (inch)702,8702,8702,8
KStack (mm) (inch)55721,958122,960023,6
LReach (mm) (inch)3801539715,640616
MStand Over Height (mm) (inch)53020,952320,651620,3
NHandlebar Width (mm) (inch)62024,462024,462024,4
OStem Length (mm) (inch)903,51003,91104,3
PCrank Length (mm) (inch)1706,71706,71756,9
QWheel Size 700C700C700C

Toate specificatiile enumerate se pot schimba fara notificare prealabila.