COMPARE
{{product.Name}}
{{product.Name}}
{{ product.ProductAward.Quote }}

LaVie SLR 1

2020

Share

Specs
MarimiS,M,L
CuloriDark Grey
CadruAluxX SLR-Grade Aluminum
FurcaSR Suntour NCX D-LO Air 700C, 63mm Travel
GhidonGiant Connect, Low, 31.8mm
PipaGiant Connect, ± 8 °, 31.8
Tija saGiant D-Fuse, Composite
SaContact Comfort (Neutral)
Pedalen/a
Manete schimbatorShimano Deore T6000 2x10 Speed
Schimbator fataShimano Deore FD-T6000
Schimbator spateShimano XT RD-T8000
FraneShimano MT400(160/160)
Manete franaShimano MT400
PinioaneShimano HG500-10 11-34, 10 Speed
LantKMC X10 w/ Missing Link
AngrenajShimano T6010 46-34
Bottom BracketShimano Hollowtech II
JanteGiant P-X2 700C Wheel
ButuciFront HUB SP PD-8 black with 32 spoke holes Rear Hub Formula GDC-1504 (32 hole)
SpiteStainless 14G
AnvelopeCrossCut Gravel 2 tubeless Tire,700x45C.
LightingBusch&Müller LUMOTEC Eyc N Plus
GreutateCat cantareste bicicleta? Este o intrebare uzuala si indreptatita. Adevarul este ca nu exista un standard al industriei care sa reglementeze aceasta masurare, si asta duce la multe confuzii. Variatiile au drept cauza marimile si materialul cadrului, finisajele si echiparile. Cum tendinta este spre o greutate mai redusa, fiecare astfel de detaliu conteaza. GIANT considera ca singura cale prin care poti fi sigur 100% de greutatea unei biciclete este de a solicita cantarirea ei la magazin.

Toate specificatiile enumerate se pot schimba fara notificare prealabila.

Sizing Guide and Geometry

Sizing to be used as a reference only. Please check with a local authorized Liv or Giant dealer to determine the correct size.
Available sizes may vary from country to country.

bike diagram
  SML
Seat Tube Length (mm) (inch)45017,750019,755021,7
Seat Tube Angle (degrees)73,0°73,0°73,0°
Top Tube Length (mm) (inch)57022,45852360023,6
Head Tube Length (mm) (inch)1305,11455,71606,3
Head Tube Angle (degrees)71,0°71,0°71,0°
Fork Rake (mm) (inch)421,7421,7421,7
Trail (mm) (inch)78,83,178,83,178,83,1
Wheelbase (mm) (inch)106842108442,7109943,3
Chain Stay Length (mm) (inch)45517,945517,945517,9
Bottom Bracket Drop (mm) (inch)602,4602,4602,4
Stack (mm) (inch)61124,162524,663925,2
Reach (mm) (inch)38315,139415,540515,9
Stand Over Height (mm) (inch)56522,254921,653921,2
Handlebar Width (mm) (inch)59023,259023,259023,2
Stem Length (mm) (inch)903,5903,51104,3
Crank Length (mm) (inch)1706,71706,71756,9
Wheel Size 700C700C700C

Technologies

ALUXX SLR Aluminum Technology
D-Fuse Seatpost
Tubeless System

Produse Similare

Toate specificatiile enumerate se pot schimba fara notificare prealabila.