LaVie 2 (2018) - Liv Cycling | Romania

Select your country or region

Choose your category

Choose your category

Choose your category

New

LaVie 2

2018

Share

  • ALUXX SL-grade aluminium frame
  • SR Suntour NEX-D suspension fork
  • Shimano Alivio drivetrain components
  • Shimano M365 hydraulic disc brakes
  • Giant S-X2 Disc wheelset with tubeless tires
  • Color: Gray/Duck Egg Blue

Download PDF

MarimiS,M,L
CuloriGray/Duck Egg Blue
CadruALUXX SL-Grade Aluminum
FurcaSR Suntour NEX-D 700C, 63mm Travel
GhidonGiant Connect, Low, 31.8mm
PipaGiant Connect, ± 8 °, 31.8
Tija saGiant D-Fuse, Alloy
SaContact Comfort (Neutral)
Manete schimbatorShimano Alivio SL-M4000
Schimbator fataShimano Alivio FD-T4000
Schimbator spateShimano Alivio, Shadow
FraneShimano M365 (180/160)
PinioaneShimano HG300, 11x34
LantKMC X9 with Missing Link
AngrenajShimano T3010, 26/36/48
Bottom BracketES300
JanteGiant S-X2 700C
ButuciFront Hub DH-3D32 (32 Holes) Rear Hub GDC-1022 (32 Holes)
SpiteFront Hub DH-3D32 (32 Holes) Rear Hub GDC-1022 (32 Holes)
AnvelopeCrossCut Gravel 2 Tubeless Tire, 700x45C
ExtrasMassLoad CL-KA105 Kickstand with Giant Logo, gray release button, Removable Snap-it ready Deck
LightingFront: Busch&Müller Lumotec LYT B N Plus Rear: Busch&Müller Customized Rear Light with Z-Mark Reflector
CarrierMassLoad Customized Smart Mounting Rack with Giant Logo adaptor
Fender/ChainguardFront: Sunnywheel Al Fender (FA-513-55E1) with Black Stay, FV-515 Stay , MSB with Giant Logo Rear: Sunnywheel Al Fender (FA-513-55E1) with Structure Ribs
GreutateCat cantareste bicicleta? Este o intrebare uzuala si indreptatita. Adevarul este ca nu exista un standard al industriei care sa reglementeze aceasta masurare, si asta duce la multe confuzii. Variatiile au drept cauza marimile si materialul cadrului, finisajele si echiparile. Cum tendinta este spre o greutate mai redusa, fiecare astfel de detaliu conteaza. GIANT considera ca singura cale prin care poti fi sigur 100% de greutatea unei biciclete este de a solicita cantarirea ei la magazin.

Sizing Guide and Geometry

Sizing to be used as a reference only. Please check with a local authorized Liv or Giant dealer to determine the correct size.
Available sizes may vary from country to country.

  SML
ASeat Tube Length (mm) (inch)45017,750019,755021,7
BSeat Tube Angle (degrees)73,0°73,0°73,0°
CTop Tube Length (mm) (inch)57022,45852360023,6
DHead Tube Length (mm) (inch)1305,11455,71606,3
EHead Tube Angle (degrees)71,0°71,0°71,0°
FFork Rake (mm) (inch)421,7421,7421,7
GTrail (mm) (inch)793,1793,1793,1
HWheelbase (mm) (inch)106842108442,7109943,3
IChain Stay Length (mm) (inch)45517,945517,945517,9
JBottom Bracket Drop (mm) (inch)602,4602,4602,4
KStack (mm) (inch)61124,162524,663925,2
LReach (mm) (inch)38315,139415,540515,9
MStand Over Height (mm) (inch)56522,254921,653921,2
NHandlebar Width (mm) (inch)59023,259023,259023,2
OStem Length (mm) (inch)903,5903,51104,3
PCrank Length (mm) (inch)1706,71706,71756,9
QWheel Size 700C700C700C

Toate specificatiile enumerate se pot schimba fara notificare prealabila.