Covid-19-tiedote  Lue lisää

Snow Drift Purple Ash Metallic Black Metallic Black Front Angle

Tempt 3

ovh. 799 €

Tutustu myös

Kategoria: XC

Tempt 0

ovh. 1 179 €

Kategoria: XC

Tempt 1

ovh. 949 €

Kategoria: XC

Tempt 1 (GE)

ovh. 1 099 €

Kategoria: XC

Tempt 2

ovh. 899 €

Kategoria: XC

Tempt 2 (GE)

ovh. 949 €

Kategoria: XC

Tempt 3 (GE)

ovh. 869 €

Kategoria: XC

Tempt 4

ovh. 769 €

Kategoria: XC

Tempt 5

ovh. 659 €

RULLAA POLUILLE JA AJA TIESI LÄPI ENSIMMÄISEN SINGLETRACKISI. TEMPT AVAA ETEESI AIVAN UUDEN MAAILMAN.

Keskeiset ominaisuudet

Enemmän itsevarmuutta

ALUXX-alumiinirunko on kevyt, tehokas ja kestävä tehden tästä pyörästä täydellisen valinnan ensimmäiseksi maastopyöräksi.

Monipuolinen

Temptin tehokas mutta miellyttävä geometria tekee siitä monipuolisen pyörän niin poluille kuin työmatkoille kaupungissa.

Hallintaa ja mukavuutta

Joustohaarukka tekee ajamisesta hallitumpaa lisäten samalla vakautta ja mukavuutta epätasaisessa maastossa. Runkokoosta riippuen haarukassa joustomatkaa 80 mm tai 100 mm.

Kohokohdat

Tempt 2022 with interactive tooltips

Teknologiat ja ominaisuudet

ALUXX Aluminum Technology

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS (27.5")
      150 cm4’11”  to 163 cm5’4”
  • S (27.5")
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • S (29")
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M (27.5")
      164 cm5’5”  to 175 cm5’9”
  • M (29")
      164 cm5’5”  to 175 cm5’9”
  • L (29")
      170 cm5’7”  to 181 cm5’11”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XS (27.5")S (27.5")S (29")M (27.5")M (29")L (29")
ASatulaputken pituus (mm) (inch)32512,836514,437014,640515,942016,545017,7
BSatulaputken kulma (degrees)74,0°74,0°74,0°74,0°74,0°74,0°
CVaakaputken pituus (mm) (inch)54221,357122,557022,459423,459023,261024
DEmäputken pituus (mm) (inch)953,71003,9903,51104,3953,71054,1
EEmäputken kulma (degrees)68,0°68,0°68,5°68,0°68,5°68,5°
FHaarukan offset (mm) (inch)401,6421,7512421,7512512
GTrail-mitta (mm) (inch)102498,93,994,33,798,93,994,33,794,33,7
HAkseliväli (mm) (inch)107242,2110443,5111944,1112844,4113944,8116045,7
ITakahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)44017,344017,345517,944017,345517,945517,9
JKeskiön pudotus (mm) (inch)401,6451,8552,2451,8552,2552,2
KStack-mitta (mm) (inch)55421,857922,859623,558823,160123,761024
LReach-mitta (mm) (inch)38315,140515,939915,742516,741816,543517,1
MStandover-mitta (mm) (inch)66326,16862770527,870827,97372975729,8
NOhjaustangon leveys (mm) (inch)73028,775029,575029,575029,575029,575029,5
OOhjainkannattimen pituus (mm) (inch)401,6401,6401,6502502502
PKammen pituus (mm) (inch)1656,51656,51706,71706,71706,71756,9
QRengaskoko 27.5"27.5"29"27.5"29"29"
Tekniset tiedot
  • Koot
    27.5": XS,S,M 29": S,M,L
  • Värit
    Metallic Black, Purple Ash
  • Runko
    ALUXX-Grade Aluminum, disc
  • Haarukka
    SR Suntour XCE, QR, steel steerer XS: 80mm travel (27.5) S: 100mm travel (27.5) / 100mm travel (29)
  • Iskunvaimennin
    N/A
  • Ohjaustanko
    Giant Connect Trail, 31.8mm XS: 670mm (27.5) S: 670mm (27.5) / 670mm (29) M: 750mm (27.5) / 750mm travel (29) L: 750mm (29)
  • Gripit
    Giant Sole-O
  • Ohjainkannatin
    Giant Sport, 7-degree XS: 40mm (27.5) S: 40mm (27.5) / 40mm (29) M: 50mm (27.5) / 50mm travel (29) L: 50mm (29)
  • Satulatolppa
    Giant Sport, 30.9 XS: 300mm (27.5) S: 300mm (27.5) / 375mm (29) M: 375mm (27.5) / 375mm travel (29) L: 375mm (29)
  • Satula
    Liv Sport
  • Polkimet
    MTB caged
  • Vaihdevipu
    microSHIFT, 2x8
  • Etuvaihtaja
    microSHIFT FD-M282
  • Takavaihtaja
    Shimano Altus M310
  • Jarrut
    Tektro HDC TKD 149, hydraulic, Tektro rotors [F]180mm, [R]160mm
  • Jarrukahvat
    Tektro TKD 149
  • Rataspakka
    Shimano Deore HG200, 12x32
  • Ketjut
    KMC 8.3
  • Kampisarja
    Shimano FC-M315, 22/36 XS: 170mm (27.5) S: 170mm (27.5) / 170mm (29) M: 170mm (27.5) / 170mm travel (29) L: 175mm (29)
  • Keskiö
    cartridge
  • Vanteet
    Giant GX03V 29 or 27.5, alloy, double wall, 21mm inner width
  • Navat
    alloy, sealed bearing
  • Pinnat
    stainless, 14g
  • Renkaat
    Kenda Booster 27.5" or 29x2.2", wire bead
  • Lisätiedot
    2.4" max tire size
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.