Skip to main content
Uusi

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

Tempt 1

Current price: 959,00 €

Tutustu myös

Kategoria: XC

Tempt 0

1 219 €

Kategoria: XC

Tempt 3

689 €

Liv Tempt avaa oven maastopyöräilyyn ja kutsuu sinut tutkimaan polkuja ja kokemaan suosikkireittisi aivan uudella tavalla. Eikä tässä vielä kaikki – tämä monipuolinen pyörä on yhtä ketterä kaupungin kaduilla, valmiina viemään sinut minne tahansa matkasi johtaa.

Keskeiset ominaisuudet

Moderni maastopyörämuotoilu

Tapered-mallinen haarukan ohjausputki*, laadukkaat komponentit, kuten kytkimellä varustettu 1x-voimansiirto, läpiakselit, rungon sisäinen vaijerivienti (myös hissitolpalle) ja integroitu takahaarukan suojus tarjoavat maastopyöräilijöille tilaa haastaa itseään ja kehittää taitojaan. *Saatavilla tietyissä malleissa.

Erinomainen hallinta

Uusi geometria on optimoitu ajamiseen poluilla, sekä kahdelle eri kiekkokoolle (27,5" tai 29") runkokoon mukaan. Haarukan joustomatka on joko 80 mm tai 100 mm runkokoon mukaan. Kaikissa malleissa on tilaa korkean tilavuuden renkaille (2,4" asti), mikä takaa erinomaisen pidon teknisessä maastossa.

Kevyt ja kestävä

Täysin uudessa ALUXX-alumiinirungossa on päivitetty muotoilu ja kevyempi kokonaispaino parantaa suorituskykyä maastossa.

Teknologiat ja ominaisuudet

ALUXX Aluminum Technology

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S (29")
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M (29")
      164 cm5’5”  to 175 cm5’9”
  • L (29")
      170 cm5’7”  to 181 cm5’11”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 S (29")M (29")L (29")
A Satulaputken pituus (mm) (inch)3801541016,144017,3
A1 Satulatolpan asennussyvyys (mm) (inch)3301336014,22208,7
B Satulaputken kulma (degrees)74,5°74,5°74,5°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)57122,559923,662924,8
D Emäputken pituus (mm) (inch)903,51003,91204,7
E Emäputken kulma (degrees)67,5°67,5°67,5°
F Haarukan offset (mm) (inch)441,7441,7441,7
G Trail-mitta (mm) (inch)108,94,3108,94,3108,94,3
H Akseliväli (mm) (inch)112944,4115845,6119046,9
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)45517,945517,945517,9
J Keskiön pudotus (mm) (inch)552,2552,2552,2
K Stack-mitta (mm) (inch)59323,360223,762024,4
L Reach-mitta (mm) (inch)407164321745718
M Standover-mitta (mm) (inch)68927,170827,9
N Ohjaustangon leveys (mm) (inch)69027,269027,276029,9
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)401,6502602,4
P Kammen pituus (mm) (inch)1706,71706,71706,7
Tekniset tiedot
  • Koot
    XS, S, M, L
  • Runko
    ALUXX-grade aluminum, disc
  • Haarukka
    GIANT SXC32-2 RCL Alloy SingleAir 29"/27.5" 15x110 TA XS: 80mm (27.5") Spring: Air, S: 80mm (27.5"), 100mm(29") Spring: Air, M: 100mm(/29") Spring: Air, L: 100mm(/29") Spring: Air
  • Ohjaustanko
    Giant Connect Trail 690mm, 31.8 XS: 690(27.5"), S: 690(27.5") 750 (29"), M: 750(29"), L: 750(29")
  • Gripit
    Sole-O Grip
  • Ohjainkannatin
    Giant Sport Alloy 7 Degree XS: 40 (27.5"), S: 40(27.5"/29"), M: 50(29"), L: 50(29")
  • Satulatolppa
    Giant Sport 30.9, XS: 350(27.5"), S: 350(27.5") / 375(29"), M: 375(29"), L: 375(29")
  • Satula
    Contact ergo
  • Polkimet
    MTB caged
  • Vaihdevipu
    Microshift Advent MX 1x11 SL-M7115-R
  • Takavaihtaja
    Microshift Advent 1x11 RD-M7015M
  • Jarrut
    Tektro HD-M3121, Hydraulic, [F] 180mm [R] 160mm
  • Jarrukahvat
    Tektro HD-M3121
  • Rataspakka
    Microshift Advent MX 1x11 CS-H114 11-50T
  • Ketjut
    KMC X11
  • Kampisarja
    ProWheel Charm Steel, 52.5mm chainline, 32t (27.5"), 30t w/O Chain Guard for (29") XS: 165mm(27.5"), S: 165mm(27.5")/170mm(29"), M: 170mm(29"), L: 170mm(29")
  • Keskiö
    FP-B902W
  • Vanteet
    Giant GX03V 27.5"/29" 6061 Aluminum, Double Wall, 21mm Inner Width, Disc, 28h
  • Navat
    alloy, sealed bearing
  • Pinnat
    Stainless 14G
  • Renkaat
    Maxxis Rekon Race 29x2.4" Rekon 27.5x2.4" 60 TPI wire bead
  • Max rengasvara
    29X2.4"
  • Max ketjun koko
    32T
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.