Skip to main content

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

Langma Advanced SL 0

Current price: 13 299,00 €

Monipuolisen suorituskyvyn kuningatar Langma Advanced SL on WorldTeam Liv AlUla Jaycon virallinen pyörä. Kilpailukäyttöön suunniteltu runkosarja ja komponentit on integroitu saumattomasti, mikä tarjoaa tehokkaan voimansiirron jolla hallitset vuoria. Ylivoimainen hallittavuus ja aerodynamiikka saavat sinut ylittämään maaliviivan ja itsesi.

Keskeiset ominaisuudet

Vuorten kuningattaren tehokkuus

Uusi runkosarja sisältää täysin uuden Variant Integrated -satulatolpan, mikä tarkoittaa matalampaa painoa, enemmän mukavuutta ja parempaa aerodynaamista suorituskykyä.

Rajoja rikkova kontrolli

Levenevä ohjaustanko lisää hallintaa ja itseluottamusta räjähtäviin spurtteihin ja jyrkkiin laskuihin. Oletko valmis kilpailemaan mukulakivillä? Aja jopa 33 mm:n renkailla tinkimättä tarkasta käsittelystä.

Aerodynamiikka, joka kasvattaa etumatkaa

Uusi runkosarja, jossa on katkaistun ellipsin muotoinen putkimuotoilu, on rakennettu liitämään tuulen ja pääjoukon läpi. Uusi rungon sisäinen kaapelireititys tekee ohjaamosta entistä virtaviivaisemman ja lisää aerodynaamista etua.

Teknologiat ja ominaisuudet

Advanced SL Composite Technology
Compact Road Design
Integroitu satulatolppa
Tubeless System
PowerCore
Power Pro
OverDrive Aero

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      152 cm5’0”  to 166 cm5’5”
  • S
      158 cm5’2”  to 172 cm5’8”
  • M
      164 cm5’5”  to 178 cm5’10”
  • L
      170 cm5’7”  to 184 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 XSSML
A Satulaputken pituus (mm) (inch)64025,268026,872028,376029,9
B Satulaputken kulma (degrees)75,0°74,5°74,0°73,5°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)5082052420,654021,355521,9
D Emäputken pituus (mm) (inch)1204,71355,31556,11756,9
E Emäputken kulma (degrees)71,0°72,0°72,5°72,5°
F Haarukan offset (mm) (inch)491,9491,9491,9491,9
G Trail-mitta (mm) (inch)682,7612,4582,3582,3
H Akseliväli (mm) (inch)97338,397738,598438,799439,1
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)40515,940515,940515,940515,9
J Keskiön pudotus (mm) (inch)722,8702,8702,8702,8
K Stack-mitta (mm) (inch)51720,453220,955321,857222,5
L Reach-mitta (mm) (inch)37014,637714,83821538615,2
M Standover-mitta (mm) (inch)70727,8736297633078330,8
N Ohjaustangon leveys (mm) (inch)36014,23801540015,742016,5
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)803,1903,51003,91104,3
P Kammen pituus (mm) (inch)1656,51656,51706,7172,56,8
Tekniset tiedot
  • Koot
    XXS, XS, S, M, L
  • Värit
    Raw Carbon/Rainbow Black/Iris
  • Runko
    Advanced SL-grade Composite, 12x142mm thru-axle, integrated seatpost, disc
  • Haarukka
    Advanced SL-grade Composite, full-composite OverDrive Aero steerer, 12x100mm thru-axle, disc
  • Iskunvaimennin
    N/A
  • Ohjaustanko
    Liv Contact SLR , 31.8mm, 8-degree flare drop, XXS: 34/36cm, XS: 34/36cm, S: 36/38cm, M: 38/40cm, L: 39/42cm
  • Gripit
    Liv Stratus Elite 2.0
  • Ohjainkannatin
    Giant Contact SLR AeroLight, XXS: 80mm, XS: 80mm, S: 90mm, M: 100mm, L: 110mm
  • Satulatolppa
    Liv Integrated Seatpost, -5/+15mm offset
  • Satula
    CADEX AMP
  • Polkimet
    platform pedal [GCS,GTS], N/A [all other GSC]
  • Vaihdevipu
    SRAM RED AXS
  • Etuvaihtaja
    SRAM RED AXS
  • Takavaihtaja
    SRAM RED AXS
  • Jarrut
    SRAM RED eTap hydraulic, SRAM PaceLine X rotors, [F] 160mm, [R] 140mm
  • Jarrukahvat
    SRAM RED AXS
  • Rataspakka
    SRAM RED, 12-speed, 10x33
  • Ketjut
    SRAM RED E1
  • Kampisarja
    SRAM RED AXS, 35/48 with power meter, XXS:160mm, XS:165mm, S:165mm, M:170mm, L:172.5mm
  • Keskiö
    SRAM DUB ceramic, press fit
  • Vanteet
    CADEX Max 40 WheelSystem, [F] 40mm, [R] 40mm
  • Navat
    [F] CADEX R3 Hub, CenterLock, 12mm thru-axle, [R] CADEX R3-C48 Aero Hub, 48t ratchet driver, CenterLock, 12mm thru-axle
  • Pinnat
    CADEX Aero Carbon Spoke
  • Renkaat
    CADEX Road Race GC, tubeless, 700x28c, folding
  • Lisätiedot
    computer mount, tubeless prepared, 33mm max tire size
  • Max rengasvara
    33mm
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.