Covid-19-tiedote  Lue lisää

Langma Advanced Disc 1

ovh. 3 049 €

Tutustu myös

Kategoria: Race

Langma Advanced Disc 1+

ovh. 3 349 €

Kategoria: Race

Langma Advanced Disc 2

ovh. 2 599 €

Jahtasitpa sitten jyrkkiä mäkiä tai jännittäviä laskuja, Langma Advanced Disc on valmis kohtamaan ne kanssasi. Siinä on uudelleen suunniteltu kevyt aero-runko ja täysin uusi Giant SLR 36 Disc WheelSystem (tietyt mallit), jossa on integroidut levyjarrut sekä erityinen Liv-satula ja ohjaustanko. Tämä kaikki takaa pyörän erinomaisen istuvuuden ja tehokkuuden.

Keskeiset ominaisuudet

Nopea kiihtyvyys

Langma Advancedin ydin on erittäin kevyt Advanced-hiilikuiturunko, jonka erinomainen jäykkyys-painosuhde tekee Langmasta räjähtävän nopean. Päivitetty katkaistun ellipsin muotoinen putken profiili vähentää ilmanvastusta ja parantaa tehokkuutta.

Parempi käsiteltävyys

Integroidut levyjarrut flat mount -kiinnityksellä parantavat itsevarmuutta kaarteissa säässä kuin säässä. Langmaan sopivat myös jopa 32 mm:n renkaat, joten voit räätälöidä pyöräsi ajamasi reitin mukaan.

Tärinänvaimennus

Tubeless Giant SLR 36 Disc WheelSystem (tietyissä malleissa) vähentää ilmanvastusta, kun taas säädettävä hiilikuituinen Variant -satulatolppa takaa erinomaisen myötäilevyyden. Tämä kaikki tekee Langmasta responsiivisen pyörän, joka lähes liitää pitkin epätasaisiakin teitä.

Kohokohdat

Langma Advanced Disc 2022 with interactive tooltips

Teknologiat ja ominaisuudet

Advanced Composite Technology
Compact Road Design
Variant Seatpost
OverDrive
PowerCore
MegaDrive
Internal Seatpost Clamp
Tubeless System

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XXS
      145 cm4’9”  to 157 cm5’2”
  • XS
      152 cm5’0”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 176 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 183 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XXSXSSML
ASatulaputken pituus (mm) (inch)39015,442016,545017,748018,951020,1
BSatulaputken kulma (degrees)75,0°75,0°74,5°74,0°73,5°
CVaakaputken pituus (mm) (inch)49819,65082052420,654021,355521,9
DEmäputken pituus (mm) (inch)1054,11204,71355,31556,11756,9
EEmäputken kulma (degrees)70,0°71,0°72,0°72,5°72,5°
FHaarukan offset (mm) (inch)491,9491,9491,9491,9491,9
GTrail-mitta (mm) (inch)74,32,967,82,661,42,458,22,358,22,3
HAkseliväli (mm) (inch)970,438,297338,3977,238,5984,238,7995,539,2
ITakahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)40515,940515,940515,940515,940515,9
JKeskiön pudotus (mm) (inch)722,8722,869,52,769,52,7672,6
KStack-mitta (mm) (inch)498,819,6516,520,3531,820,9552,621,7569,222,4
LReach-mitta (mm) (inch)364,414,3369,614,5376,514,8381,515386,415,2
MStandover-mitta (mm) (inch)68026,870027,673028,776029,979031,1
NOhjaustangon leveys (mm) (inch)36014,236014,23801540015,742016,5
OOhjainkannattimen pituus (mm) (inch)803,1803,1903,51003,91104,3
PKammen pituus (mm) (inch)1656,51656,51706,71706,7172,56,8
QRengaskoko 700C700C700C700C700C
Tekniset tiedot
  • Koot
    XXS, XS, S, M, L
  • Värit
    Milky Way, Breakaway
  • Runko
    Advanced-Grade Composite, 12x142mm thru-axle, disc
  • Haarukka
    Advanced-Grade Composite, full-composite OverDrive steerer, 12x100mm, disc
  • Iskunvaimennin
    N/A
  • Ohjaustanko
    Liv Contact XXS:36cm, XS:36cm, S:38cm, M:40cm, L:42cm
  • Gripit
    Liv All Condition
  • Ohjainkannatin
    Giant Contact XXS:80mm, XS:80mm, S:90mm, M:100mm, L:110mm
  • Satulatolppa
    Giant Variant, composite XXS:357mm, XS:357mm, S:357mm, M:357mm, L:357mm
  • Satula
    Liv Approach
  • Polkimet
    N/A
  • Vaihdevipu
    Shimano Ultegra
  • Etuvaihtaja
    Shimano Ultegra
  • Takavaihtaja
    Shimano Ultegra
  • Jarrut
    Shimano Ultegra hydraulic, Shimano rotors [F]160mm, [R]140mm
  • Jarrukahvat
    Shimano Ultegra hydraulic
  • Rataspakka
    Shimano 105, 11-speed, 11x30
  • Ketjut
    KMC X11SL-1
  • Kampisarja
    Shimano Ultegra, 36/52 XXS:165mm, XS:165mm, S:170mm, M:170mm, L:172.5mm
  • Keskiö
    Shimano, press fit
  • Vanteet
    Giant P-R2 Disc wheelset
  • Navat
    Giant P-R2 Disc wheelset
  • Pinnat
    Giant P-R2 Disc wheelset
  • Renkaat
    Giant Course 1, tubeless, 700x25c (28mm), folding
  • Lisätiedot
    tubeless prepared, 32mm max tire size
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.