Skip to main content

This is an image carousel with thumbnail navigation. Select any thumbnail to view an enlarged version in a gallery modal. In the gallery, use the Next and Previous buttons to navigate between images, or close the modal to return to the thumbnails.

Allure CS 2 (GB)

Current price: 1 299,00 €

Tutustu myös

Kategoria: City & hybrid

Allure CS 1 (GB)

1 349 €

Kategoria: City & hybrid

Allure CS 3 (GB)

1 189 €

Teknologiat ja ominaisuudet

ALUXX Aluminum Technology

Koko-opas ja geometria

Mitat ovat viitteellisiä. Tarkista oikea koko paikalliselta valtuutetulta jälleenmyyjältä.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • S
      157 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 175 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 182 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
 SML
A Satulaputken pituus (mm) (inch)45017,750019,755021,7
B Satulaputken kulma (degrees)73,0°73,0°73,0°
C Vaakaputken pituus (mm) (inch)57022,458022,859023,2
D Emäputken pituus (mm) (inch)1606,31756,91907,5
E Emäputken kulma (degrees)69,0°69,0°69,0°
F Haarukan offset (mm) (inch)421,7421,7421,7
G Trail-mitta (mm) (inch)94,73,794,73,794,73,7
H Akseliväli (mm) (inch)108842,8109943,3111043,7
I Takahaarukan alaputken pituus (mm) (inch)45517,945517,945517,9
J Keskiön pudotus (mm) (inch)702,8702,8702,8
K Stack-mitta (mm) (inch)64325,365725,967126,4
L Reach-mitta (mm) (inch)37314,737914,938515,2
M Standover-mitta (mm) (inch)47418,746918,545918,1
N Ohjaustangon leveys (mm) (inch)62024,462024,462024,4
O Ohjainkannattimen pituus (mm) (inch)903,5903,51104,3
P Kammen pituus (mm) (inch)1706,71706,71756,9
Q Rengaskoko 700C700C700C
Tekniset tiedot
  • Koot
    M, L, XL
  • Värit
    Charcoal / Reflective Silver
  • Runko
    ALUXX-Grade Aluminum
  • Haarukka
    Giant alloy fork
  • Iskunvaimennin
    N/A
  • Ohjaustanko
    Custom Giant Contact handlebar
  • Ohjainkannatin
    Satori aluminum angle adjustable
  • Satulatolppa
    Suspension SP-375A
  • Satula
    Selle Royal Nuvola gel
  • Polkimet
    VP-613 City/Trekking
  • Vaihdevipu
    Shimano Nexus 8 Disc
  • Etuvaihtaja
    N/A
  • Takavaihtaja
    N/A
  • Jarrut
    Shimano BL-MT201
  • Rataspakka
    18
  • Ketjut
    belt drive
  • Kampisarja
    belt drive, 38
  • Keskiö
    N/A
  • Vanteet
    Giant GX28
  • Navat
    front hub HB-TX55 (32 hole) SG-S7001 Nexus 8 speed (36 hole)
  • Pinnat
    stainless, 14G
  • Renkaat
    Giant P-X3 Multi-Surface, 700x45 W/ Reflective Stripe
  • Lisätiedot
    Rear carrier with MIK
  • Valot
    Front: Trelock I-Go Sport 350 USB, Rear: SOLO XBA ON/OFF/AUTO 50MM
  • Paino
    Tarkin tapa määrittää minkä tahansa pyörän paino on pyytää paikallista jälleenmyyjääsi punnitsemaan pyörä puolestasi. Monet merkit pyrkivät ilmoittamaan mahdollisimman alhaisen painon, mutta todellisuudessa paino voi vaihdella koon, viimeistelyn, osien ja lisävarusteiden mukaan. Kaikki pyörämme suunnitellaan paino- ja ajo-ominaisuuksiltaan luokkansa parhaiksi.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.

Kaikki ilmoitetut tekniset tiedot voivat muuttua ilman erillistä ilmoitusta.