Ny

Langma Advanced 2 PC

21.999 kr.

Tilsvarende modeller

Best For: Allround landevej

Langma Advanced 0

30.999 kr.

Best For: Allround landevej

Langma Advanced 1

26.999 kr.

Det er sæson for Langma

Dronningen af landevejen, Langma Advanced, er designet til at bestige bjerge og ranglister. Det nyudviklede rammesæt og komponenter er integreret til ubesværede stigninger og frygtløse nedkørsler. Strømlinet aerodynamik afrunder denne allrounder, der inspirerer dig til at flytte grænser hele dagen lang.

Nøglefaktorer

QOM EFFEKTIVITET

Det nyudviklede rammesæt og de integrerede komponenter giver effektiv kraftoverførsel til hurtige udbrud med fart og vedvarende klatreevner.

GRÆNSEBRYDENDE KONTROL

Op til 33 mm dækstørrelse betyder, at du er klar til enhver vej, fra den nyasfalterede til den vejrbidte, uden at gå på kompromis med håndteringen. Styret med flare tilfører kontrol og selvtillid i disse eksplosive spurter og missil-nedkørsler.

ENDNU MERE AERO

Med afkortede ellipserør og et nyt internt kabelføringsdesign reducerer du modstanden, øger farten og ser landskabet flyve forbi.

Højdepunkter

Langma Advanced with interactive tooltips

Teknologier

Advanced Composite Technology
Compact Road Design
PowerCore
Tubeless System

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  • XS
      152 cm5’0”  to 163 cm5’4”
  • S
      158 cm5’2”  to 169 cm5’7”
  • M
      164 cm5’5”  to 176 cm5’9”
  • L
      170 cm5’7”  to 183 cm6’0”
bike diagram with measurements referenced in table that follows
Selection of a button will change the units measurement displayed throughout the entire sizing guide section.
  XSSML
ASadelrørslængde (mm) (inch)42016,545017,748018,951020,1
BSadelrørsvinkel (degrees)75,0°74,5°74,0°73,5°
COverrørslængde (mm) (inch)5082052420,654021,355521,9
DKronrørslængde (mm) (inch)1204,71355,31556,11756,9
EKronrøsvinkel (degrees)71,0°72,0°72,5°72,5°
FForgaffel fremspring (rake) (mm) (inch)491,9491,9491,9491,9
GSti (mm) (inch)682,7612,4582,3582,3
HAkselafstand (mm) (inch)97338,397738,598438,799439,1
IKædestagslængde (mm) (inch)40515,940515,940515,940515,9
JKrankboks drop (mm) (inch)722,869,52,769,52,769,52,7
KStack (mm) (inch)51720,453220,955321,857222,5
LReach (mm) (inch)37014,637714,83821538615,2
MSkridthøjde (mm) (inch)70727,8736297633078330,8
NStyrbredde (mm) (inch)36014,23801540015,742016,5
OFrempindslængde (mm) (inch)803,1903,51003,91104,3
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51706,71706,7172,56,8
QHjulstørrelse 700C700C700C700C
Specifikationer
  • Størrelser
    XS, S, M, L
  • Farver
    Prismatic Haze
  • Ramme
    Advanced-Grade Composite, 12x142mm thru-axle, disc
  • Forgaffel
    Advanced-Grade Composite, full-composite OverDrive steerer, 12x100mm thru-axle, disc
  • Styr
    Liv Contact XXS: 360mm, XS: 360mm, S: 380mm, M: 400mm, L: 420mm
  • Greb / styrbånd
    Liv Stratus Elite 2.0
  • Frempind
    Giant Contact AeroLight XXS: 80mm, XS: 80mm, S: 90mm, M: 100mm, L: 110mm
  • Sadelpind
    Giant Variant, composite, -5/+15mm offset
  • Sadel
    Liv Approach
  • Skiftegreb
    Shimano 105
  • Forskifter
    Shimano 105
  • Bagskifter
    Shimano 105
  • Bremser
    Shimano 105 hydraulic, Giant MPH rotors [F] 160mm, [R] 140mm
  • Bremsegreb
    Shimano 105 Di2
  • Kassette
    Shimano 105, 12-speed, 11x34
  • Kæde
    KMC X12L-1
  • Kranksæt
    Shimano 105, 36/52 XXS: 165mm, XS: 165mm, S: 170mm, M: 170mm, L: 172.5mm
  • Krankboks
    Shimano, press fit
  • Fælge
    Giant P-R2, [F] 25mm, [R] 25mm
  • Nav
    12mm thru-axle
  • Eger
    stainless
  • Dæk
    Giant Gavia Course 1, tubeless, 700x25c (28mm), folding
  • Ekstra
    tubeless prepared, 33mm max tire size
  • Vægt
    Der findes desværre ikke en industristandard for angivelse af en cykels vægt. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt, men skal ikke oplyse hvilken størrelse den er baseret på eller om den er med lakering, bolte mm. Giant og Liv cykler er oftest best-in-class med hensyn til både vægt og køreegenskaber. Vi anbefaler, at cykler vejes "real-life" hos forhandleren for bedst sammenligningsgrundlag.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.