{{Cart.NumberOfCartItems}} 0

Indkøbskurven er tom

ProduktMængdeqtyTotal 
{{item.Product.Partnumber.Color}}
{{item.Product.Partnumber.Size}}
*Sale Items Non-Refundable
(Final Sale)
{{item.TotalToFormat}}
{{item.TotalOriginalPriceToFormat}}
Total :{{Cart.TotalToFormat}}
{{Cart.LockedCartDescription}}

Select your location

Vælg din kategori

Vælg din kategori

Vælg din kategori

Vælg din kategori

Avail Advanced 2

2018

kr. 15.999

{{partnumbersByColor()[0].description}}{{partnumbersByColor()[0].globalFrameSize}}

{{partnumbersByColor()[0].priceToFormat}}

{{partnumbersByColor()[0].stock.Label}}

Ships from warehouse and will be available for pick-up hos enhver Liv forhandler på ca 7 hverdage

På lager nu og klar til afhentning i 1 - 2 hverdage hod disse Liv forhandlere (afstand fra {{ dealercity }}): Or pick it up in 1 - 2 business days at a Liv retailer that we know to have it in store now near {{ dealercity }}:

  • {{ item.Name | limitTo : 22 }}{{item.Name.length > 22 ? '..' : ''}}

    {{item.Name}}

    {{ item.DistanceToFormat }} KM | {{ item.City }} {{ item.State }}
    Show details Skjul detaljer

    {{item.Street}}
    {{item.Zipcode}} {{item.City}}
    Phone: {{item.Phone}}
    {{ item.Email }}
  • No stores found
Vis mere Find flere forretninger

Notify me when available in warehouse

If you are willing to take a road trip, the bike is available in 1-2 days at these Liv retailers more than 100 miles from {{ dealercity }}.

Hvad er min størrelse?

Share

FRA EPISKE SOLO-EVENTYR TIL TURE I GRUPPER ER Avail 'EN LET, KOMFORTABEL OG UDVIKLET TIL KVINDELIGE RYTTERE.

Hvorfor Vi Elsker Det
Responsiv, energisk og beslutsom - denne cykel gør de store dage i sadlen til noget endnu mere magisk. Cyklen udjævner det hårde i vejen og lader dig opleve komforten og friheden ved at køre langt. Komplet med skivebremser, der giver cyklen god bremseevne i enhver situation og har plads til større hjul til det bumpede underlag. Med både livlige opkørsler og rolige nedkørsler giver Avail Advanced dig mulighed for at søge efter nye udfordringer på enhver tur.

  • Advanced-grade carbonramme
  • Shimano 105 11-speed geargruppe
  • Giant Connect frempind & Contact styr
  • Giant Conduct hydrauliske skivebremser
  • Giant P-R2 skivebremse hjulsæt
  • Farve: Mørk Lilla/Lys Blå, Hvid/Mørk lilla /Rød

Download PDF

StørrelserXS,S, M,L
FarverWhite/Dark Purple/Red, Dark Purple/Light Blue
RammeAdvanced-Grade Composite
ForgaffelAdvanced-Grade Composite, Hybrid OverDrive Steerer
StyrGiant Contact
FrempindGiant Connect
SadelpindGiant Carbon D-Fuse
SadelLiv Contact (Forward)
SkiftegrebShimano 105
ForskifterShimano 105
BagskifterShimano 105
BremserGiant Conduct Hydraulic Disc 140mm Rotor
BremsegrebShimano 105
KassetteShimano 105, 11x32
KædeKMC X11EL-1
KranksætShimano RS510, 34/50
KrankboksShimano, PressFit RS500
FælgeGiant PR-2 Disc
NavGiant PR-2 Disc
EgerGiant PR-2 Disc
DækGiant Gavia AC 1, Front and Rear Tubeless, 700x25c
EkstraFactory Tubeless
VægtDen mest nøjagtige måde at afgøre en cykels vægt, er at få din lokale forhandler til at veje den for dig. Mange mærker stræber efter at angive den lavest mulige vægt , men i virkeligheden kan vægten variere, baseret på størrelse, finish, hardware og tilbehør. Alle Giant cykler er designet til best-in -class vægt og køreegenskaber .

Størrelsesguide og geometri

Størrelsesskemaet må kun bruges som reference. Besøg din lokale forhandler for at få målt den korrekt størrelse da den ikke kun er afhængig af din højde men bla. også ben- og kropslængde. Hvilke størrelser der er til rådighed kan variere fra land til land.

XS   153 cm5’0” 162 cm5’4”
S   158 cm5’2” 169 cm5’7”
M   165 cm5’5” 174 cm5’9”
  XSSM
ASeat Tube Length (mm) (inch)41016,144517,548018,9
BSeat Tube Angle (degrees)75,0°74,5°74,0°
CTop Tube Length (mm) (inch)51520,352520,754021,3
DKronrørslængde (mm) (inch)1355,31505,91706,7
EKronrøsvinkel (degrees)70,5°72,0°72,0°
FForgaffel rake (mm) (inch)451,8451,8451,8
GTrail (mm) (inch)732,9642,5642,5
HWheelbase (mm) (inch)99839,399039100039,4
IKædestagslængde (mm) (inch)42016,542016,542016,5
JKrankboks drop (mm) (inch)702,8702,8702,8
KStack (mm) (inch)53020,955021,756922,4
LReach (mm) (inch)37214,637214,637714,8
MStand Over Height (mm) (inch)67526,670227,673028,7
NStyrbredde (mm) (inch)36014,23801540015,7
OStem Length (mm) (inch)702,8803,1903,5
PPedalarmslængde (mm) (inch)1656,51706,71706,7
QWheel Size 700C700C700C

Technologies

Alle de anførte specifikationer kan ændres uden varsel.